Sposoby na spalanie tłuszczu

Spalić tłuszcz z organizmu nie jest łatwo. To bardzo ciężkie zadanie do wykonania. Tylko osoby które mają dość wytrzymałości w sobie dadzą rade. Teraz ci powiem co najlepiej wpływa na utracę tłuszczu:

  • Skakanka – jest to moje ulubione ćwiczenie na spalanie. Skakanka bardzo szybko spala tłuszcz. Najlepiej zrobić 10 min przed treningiem i 10 min po treningu (nawet po treningu nóg)
  • Intensywne treningi siłowe – jest to jeden z najszybszych i najbardziej skutecznych sposobów na spalenie tłuszczu. Gdy trenujesz siłowo to tobie będą rosnąć mięśnie i będzie się spalał niepotrzebny tłuszcz. Dlatego opłaca się też raz na jakiś czas robić bardzo intensywny trening siłowy.
  • Bieżnia i cardio – one pomagają w utracie tłuszczu ale musisz chodzić a nie biegać. Kiedy będziesz dyszał i będziesz bardzo zmęczony to oznacza że robiłeś to za szybko. Dlaczego? Gdy tracisz kalorie bardzo szybko to tracisz też swoje mięśnie. Najlepiej robić 10 min cardio przed treningiem i 30 po treningu taki szybkę chodzenie jeśli umiesz tak przez 30 min jak nie to wolniej.
  • Dieta – o tym chyba nie muszę wspominać. Dieta jest tu bardzo ważna. Na pewno będziesz musiał troszkę ograniczyć węglowodany i zbędne tłuszcze.
  • Cierpliwość – jeśli będziesz się starał ze wszystkich sił to szybko pozbędziesz się tkanki tłuszczowej ale jak będziesz podjadał to będzie długo trwało.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *